2018 kovo 30

Apie melamino kempinėles

Kas yra melamino kempinėle?

Tai inovatyvi įvairių nešvarumų šalinimo priemonė. Ši kempinė yra daugiafunkcinė (šalina įvairios prigimties nešvarumus) ir nereikalaujanti papildomų cheminių ploviklių. Malamino kempinėlė padės pašalinti net įsisenėjusius nešvarumus, kai kitos priemonės nepadeda.

Iš ko pagaminta melamino kempinėlė?

Kempinėlės yra sudaryta iš kokybiškos polimerinės medžiagos, kurios sudėtyje yra melamino. Melaminas yra organinis azoto junginys, kuris daugiau kaip 20 m. naudojamas kaip žaliava izoliacinių priemonių gamyboje. Melamino polimeras pakankamai kieta ir porėta medžiaga, kuri naudojant kaip šveičiamąja medžiagą, mechaniškai nubrūžina įvairius nešvarumus.

Kokiu principu valomi paviršiai?

Nešvarumų šalinimo principas primena švitrinio popieriaus ar trintuko veikimą. Kempinėlę sudaro atvirų dalelių struktūra ir ją apgaubiantis labai tvirtas polimerinis darinys. Šalinant nešvarumus, tvirta polimerinė struktūra mechaniškai nušveičia purvus nuo valomo paviršiaus, o kempinėlėje esančios dalelės tą purvą sutraukia ir pasišalina su mikrolikučiais.

Kokius nešvarumus valo melamino kempinėlės?

Melamino kempinėlės, skirtos išoriniam įvairių paviršių valymui. Jomis tinka valyti tiek kriaukles, vonias, plyteles, puodus, virdulius, spinteles, odinius baldus, plastiką, laminatą, stiklą, dažytas sienas ir kitus paviršius. Tai nuostabus pagalbininkas šalinant įsisenėjusias riebalų, kalkių apnašų, purvo, muilo  ar įvairiausių rašymo priemonių (flomasterių, pieštukų ar net markerių) žymes nuo įvairių paviršių visiškai jų nepažeidžiant.

Kaip naudojamos melamino kempinėlės?

Pakanka tiesiog sudrėkinti kempinėlę vandeniu ir jį nuvalys bet kokius nešvarumus nuo paviršių. Jei pastebimas vandens perteklius, nusausinti suspaudžiant tarp pirštų ir valyti pasirinktą paviršių. Panaudotos kempinėlės likučius (kempinėlė nuo valymo pati suyra, virsta mikrolikučiais) išmesti, o nuvalytą paviršių perbraukti sausa šluoste, kad galutinai būtų pašalinti galimi melamino kempinėlės mikroelementų likučiai. Jei valomas nedidelis plotas ir kempinėlė nesuyra, ją reikia išplauti vandeniu ir pakartotinai vėl naudoti, kol galutinai suirs.

DĖMESIO: Visada, prieš valydami dažytus, lakuotus, poliruotus ir blizgančius paviršius, pradžioje išmėginkite nepastebimoje vietoje. Valydami paviršius, kurie nudažyti vandens pagrindu pagamintais dažais, būkite atsargūs, kad nenusivalytų spalva! Netinkama ekranų valymui.

 

Ar saugu naudoti melamino kempinėles?

Kempinėlės gaminamos iš kokybiško melamino, todėl nekelia pavojaus nei aplinkai, nei sveikatai. Tačiau patariama laikytis šių saugimo priemonių:

  • naudojant šią valymo priemonę nepamiršti mūvėti pirštines,
  • saugoti nuo mažamečių vaikų, kad melamino kempinėlės likučiai nebūtų praryti;
  • valant paviršius, kurie gali turėti sąlyčio su maistu būtina atidžiai nuskalauti, kad melamino kempinėlės likučiai nepatektų į virškinimo organus per burną.

 

Ar melamino kempinėlės ilgaamžės?

Kempinėlės nėra ilgaamžės. Nešvarumų šalinimas primena trintuko veikimą, todėl kempinėlės po truputį yra. Yrimo intensyvumas priklauso nuo valomo paviršiaus ploto. Įvertinus kempinėlės efektyvumą siūloma įsigyti ne atskirą vienetą, o visą pakuotę.

Kuo skiriasi melamino kempinėlės nuo įprastų kempinėlių/šluosčių ?

Įprastos šluostės būna pagamintos iš celiuliozės/poliesterio ar kitų perdirbamų medžiagų. Jomis sunku pašalinti įvairios prigimties nešvarumus be papildomų cheminių valiklių. Naudojant melamino kempinėles nereikia naudoti jokių papildomų valiklių, užtenka tik jas sudrėkinti. Toks nešvarumų šalinimo būdas yra „draugiškesnis“ aplinkai ir jūsų piniginei.